Rajstopy to jeden z najpopularniejszych elementów damskiej garderoby. Pełnią one kilka funkcji. Najczęściej chronią przed chłodem ale również wysmuklają kobiece nogi. Obecnie na rynku mamy niezliczoną ilość kolorów i grubości. Jednakże w niniejszym artykule nie będziemy się skupiać na walorach estetycznych ponieważ jest to kwestia gustu i indywidualnych preferencji. Skupmy się zatem na doborze odpowiedniego rozmiaru.

Jak wygląda standardowa rozmiarówka?

Producenci posiadają własne rozmiarówki dlatego pierwszym krokiem jest zapoznanie się z tabelą umieszczoną na opakowaniu. Najczęściej jednak występują rozmiary od 1 do 5. Musimy kierować się takimi danymi jak: obwód bioder, wzrost i waga. Jeżeli bowiem wybierzemy rajstopy przeznaczone dla niższej kobiety, wybierzemy rajstopy zbyt krótkie co oznacza, że krok zostanie usytuowany w niewłaściwym miejscu. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt długie doprowadzi to do nieestetycznych marszczeń powstałych na nogach w okolicy kostek lub kolan. Nie jest to jednak zasadą. Jeżeli bowiem jesteśmy kobietą o krępych kształtach lub z dużą nadwagą wskazane jest jednak wybranie rajstop dłuższych. Jak już zostało wspomniane wcześniej kierujmy się trzema wymiarami, w tym również wagą.

Zapraszamy do naszego sklepu z rajstopami, bielizną, piżamami oraz szeregiem ciekawych akcesoriów.  Zakupy u nas to gwarancja zadowolenia i szybkiej wysyłki.  Nieustannie pracujemy zarówno nad jakością naszych produktów jak i jakością świadczonych przez nas usług.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *