Na rynku istnieje wiele rodzajów części kobiecej garderoby jaką są rajstopy. Jedne są połyskujące inne matowe, cieknie, grube, we wzory czy też gładkie. Wybór zależy od kobiety i okazji na którą rajstopy mają być ubrane. W niniejszym artykule, nie chcemy skupiać się na wzorach i kolorach rajstop dostępnych na rynku. Jest to tylko i wyłącznie kwestią gustu, a o gustach jak wiadomo się nie dyskutuje.  Chcemy  jednak przybliżyć znaczenie podstawowych pojęć, dzięki którym Panie zdobędą wiedzę odnośnie produktu który nabywają.

Czym jest w zasadzie słynne DEN?

Jest to podstawowa jednostka miary większości produktów pończoszniczych, która z pewnością powinna zostać umieszczona w wyraźnym miejscu na każdym opakowaniu rajstop.  Określenie DEN, inaczej denier, to nic innego jak wyznacznik grubości rajstop. Włókno o  długości 9 kilometrów i masie 1 grama posiada gęstość 1 deniera. Aby mieć świadomość czy wybrane przez nas rajstopy zakryją nogi całkowicie czy też przeciwnie, wyeksponują je.  Dlatego pamiętajmy, że przedział między 5-25 DEN jest uznawany jako rajstopa przeźroczysta. Powyżej 25 DEN do 40 DEN to rajstopa półkryjąca. Powyżej 40 DEN to całkowicie kryjące modele. Wybór zatem mamy spory. Nie musimy od razu sięgać do uniwersalnych rajstop, za które uważane są te z 15 czy też 25 DEN.

Grubość to nie jedyna rzecz którą należy brać pod uwagę wybierając rajstopy. Na rynku spotkamy rajstopy o równanych właściwościach, mimo iż wyprodukowane z tego samego materiału. Obecnie znaleźć najczęściej możemy m. in. miękki polyamid, elastyczną lycrę, błyszczący poliester, naturalny kaszmir, jedwabisty w dotyku modal, czy też dzianinę polarową pełniącą funkcję izolatora ciepła. Producenci obecnie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientek dlatego też nieustanie wprowadzane są nowe produkty.

Nasza firma prowadzi internetowy sklep z rajstopami oraz bielizną damską dzienną i nocną. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Oferujemy Państwu konkurencyjne ceny i szybką wysyłkę. Wybór naszego sklepu to gwarancja satysfakcjonujących zakupów – przekonaj się sama https://byann.pl/pl/c/Rajstopy/13.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *